کاناپه تن ماهی

KanapehTonMahi
مواد لازم برای تهیه کاناپه تن ماهی :
نان تست : به میزان لازم
تن ماهی : ۱ قوطی
خیار شور : ۷۵ گرم
سس مایونز : ۳ قاشق‌غذاخوری
طرز تهیه کاناپه تن ماهی :
روغن تن ماهی رو کامل بگیرید.
همه مواد به غیر از نان تست را در مخلوط کن بریزید تا یک دست شود.
سپس بین نان تست پخش کنید.
پس از قرار دادن دو نان روی هم آن ها را برش بزنید و در یخچال بگذارید تا سرد شود.

نکات :
+ اینم پیش غذای خوبیه واسه مهمون ، واسه عصرونه هم خوبه.
+ قبل از این که موادو روی نون تست بذارید بچشید و نسبت به ذائقه اتون ترشی و شوری رو تنظیم کنید .

تشریح نام پیش غذا :
بد نیس یه توضیحی هم در مورد کلمه کاناپه (Canapé) که فرانسوی هم هس بدم . یه تعریف از سایت سفره‌خونه می ذارم :
” واژه ای فرانسوی است که به ساندویچ‌های روباز و تزیین شده گفته می شود که در رده اردوور و پیش غذاها قرار می گیرند.چون بدون وسیله و بدون استیک و چنگال و غیره در یک لقمه خورده میشود در تعریف جزء فینگر فودها قرار می گیرد .در واژه و مفهوم فرانسه به معنی اساس کاری است که مواد دیگر روی آن می نشیند ! این خوراکی معمولا به دلیل اینکه در ساعات پذیرایی کوکتل سرو میشود به همین دلیل غالبا مزه بشمار رفته و تمایل بر اینست که خوش نمک و تند باشد.همه کاناپه های میتوانند فینگر فود باشند ولی عکس آن همیشه صادق نیست یعنی همیشه فینگر فود ها را نمیتوان کاناپه نامید .
اساس کاناپه معمولا از خمیر یا نان تست یا املت و تخم مرغ به صورت ورقه ( گرد یا مربع یا مستطیل یا مثلث ) است که میتواند سرخ شده یا تست شده یا گریل شده باشد و یا از چیپس یا نان بیات سرخ شده با خمیر هزارلا و بیسکویت نمکی یا کراکر است و داخل آن از پوره ها و خاویار و ورقه های گوشت های نازک و سبزیجات و زیتون و انواع مواد میتواند استفاده شود .
مواد و نان را در صورت لزوم میتوان با چنگال اردوور  و  یا  سیخ های مینیاتوری اردوور  بهم متصل کرد و با همان سرو کرد . ماست یا پوره یا پنیر خامه ای را میتوان با استفاده از قیف برزنتی خامه و  ست قیف ماسوره روی اساس کار مونتاژ کرد .
کاناپه در ظرف مخصوص پایه دار با نام  canapé salver  سرو میشود
ولی در عین حال میتوان آنرا در تمام سینی های شکیل سرو کرد و دور گرداند . نان های Vol-au-vent موسوم به ولووان که با خمیر هزارلا تهیه میشود نیز با مواد پر شده جز این کاناپه ها قرار میگیرند .

منبع : هنرآشپزی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.